Wiem, ile chcę!

Za kulisami debiutu

Mija pół roku od mojego debiutu książkowego. Dokładnie 25 sierpnia 2020 r. ukazały się „Kwadarciaki i finanse”, które tworzyłam razem z Agnieszką Halamą. Pisząc, miałam w sobie najlepsze intencje i wiele nadziei z pozytywnym wpływem książki na edukację finansową dzieci i młodzieży w Polsce. Z jednej strony jako finansistka chciałam zachować ścisły charakter przekazu, bo w końcu finanse klasyfikowane są do dziedziny nauk ekonomicznych, ale z drugiej strony doświadczenie wskazuje, że finalnie do działania popycha psychologia. Czyli w książce nie mogło zabraknąć tzw. elementów miękkich, tj. społecznych.

Zaczęłam pisać przed rozpoczęciem lockdown,  w styczniu 2020, a w zasadzie pierwsze materiały i szkice pojawiły się jeszcze w 2018 roku, kiedy poznałam się z Agnieszką Halamą. To Aga, zachęciła mnie do wspólnego stworzenia książki „Kwadraciaki i finanse”.

Na co dzień, idę drogą praktyka. Szkolę, prowadzę warsztaty, działam. Czasem są to rozwiązania niestandardowe, „niemądre” – bo nie mam wykształcenia pedagogicznego. Ale mam wrażenie, że to dobry kierunek. Mam zaufanie do swoich intuicyjnych wyborów, choć zawsze staram się zrobić uprzednio kalkulację, jak na finansistkę przystało. No, przyznaję, u mnie, nie zawsze wygrywa rachunek ekonomiczny, tj. najniższa cena lub najwyższy zysk. Mam otwarty umysł. Dzięki temu zachowuję ciągle nowe spojrzenie na wiele sytuacji i życiowych prawd, a to przekłada się na uzasadnienie moich wyborów.

Już w dniu premiery książki „Kwadraciaki i finanse”, miałam ochotę dopełnić to, co w niej zawarłam. Agnieszka Halama od razu skwitowała: „ooo, to już masz pomysł na drugą część” :D. Choć udało nam się przedstawić w książce wiele wątków związanych z finansami, które chętnie bym pogłębiła, to wierzę, że to, co się w niej znalazło, jest bogate, jest esencją,.. że warto do niej wracać, że warto ją mieć.

W oczekiwaniu na pierwsze recenzje

Moją intencją było dać Ci jak najwięcej, ale nie dociążać. Pozostawić z wyborem i własną refleksją na temat tego, ile chcesz? Pisałam tę książkę i wychodziłam poza obszar pieniądza, poza gołe fakty, by pokazać jak finanse mogą być na pograniczu nauk ścisłych i społecznych. To było duże wyzwanie, tym bardziej w ogromnym niepokoju czekałam na pierwsze recenzje. Spływały po woli, a ja cieszyłam się z każdej opinii, i wtedy naprawdę narastała we mnie radość. Do dziś każdy sygnał, każde słowo jest dla mnie nagrodą. Cieszę się, gdy rodzice i nauczyciele sięgają po tę książkę, a potem nawet mówią, że ona w jakimś stopniu jest wychowawcza. To dla mnie komplement. Ogromnie cieszę się, gdy w prezencie otrzymują je dzieci i młodzież, a rodzice dodatkowo ukradkiem stają się dodatkowymi czytelnikami. Niech Wam wszystkim, bez względu na wiek, służy i daje inspirację do działania w obszarze edukacji finansowej.

Tę książkę tworzą moje słowa, ujęcia graficzne Agnieszki Halamy i Twoja perspektywa, dzięki której ta zwykła książka staje się wyjątkowa. Książka pomaga odpowiedzieć na 30 pytań. Po co? By nie tylko dostarczyć wiedzy o finansach, wskazówek: jak żyć oszczędniej, czy byś miał więcej kasy. Przede wszystkim, żeby wiedzieć, ile się chce, by żyć na swoich warunkach. Zapewniam Cię, że gdy będziesz wiedział, ile chcesz, wiele się zmieni w Twoim życiu. Zapraszamy Cię do lektury.

A jeśli chcesz poznać pierwsze recenzje, to wszystkie znajdziesz na moim profilu fb-akaom.pl. Jeszcze ich nie zebrałam i nie przeniosłam na tę stronę – ale jest taki plan 🙂 może w ramach wiosennych porządków :).

Dziękuję!

Na koniec, chcę byś wiedział, że ta książka to jedna z 4 nóg mojej firmy: Open Mind Anna Chandoszko. Jako przedsiębiorca, staram się stać w miarę stabilnie, jak stół, na 4 nogach – to taka dywersyfikacja w biznesie 😉 – szczególnie ważna teraz w czasie pełzającego lockdown. Dlatego bardzo Ci dziękuję za każdy kupiony egzemplarz.

PS. Nowa książka mojego autorstwa, nie tak szybko. Kiedyś – będzie 😊.
Ale, ale… za to, spieszę poinformować, że aktualnie trwa przedsprzedaż (do 10.04.2021 r.), która jest nie lada gratką dla fanów Kwadraciaków®, bo oto zbliża się premiera kolejnej książki Agnieszki Halamy – Kwadraciaki® – Part 2. Warto złapać taką okazję, dlatego w imieniu Agnieszki dodatkowo zapraszam Cię na www.kwadraciaki.pl.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *