Gotowi na nowe?

Ja TAK!
Bo ze starym się żegnam, robiąc podsumowanie 2022 roku.
Jaki był? Co się udało – bo nie będę pisać o tym, co się nie udało? Co się zmieniło i jakie mam nastawienie na 2023?
O tym wszystkim poniżej w moim szczegółowym podsumowaniu kończącego się roku.

Najlepsze w 2022
Nr 3
Wydarzyła się sprawa, które bardzo wywróciła moje życie do góry nogami. Przeprowadzka – bo o niej mowa, a zwłaszcza ukończenie budowy domu, w co włożyliśmy razem z mężem dużo wysiłku i serca, przyniosła największy dla nas obojga sukces mijającego roku.
Dlaczego tak to postrzegam? Bo ta inwestycja bardzo popchnęła nas do przodu. Oczywiście, wiem że każda zmiana jest rozwojowa, ale tę budowę nie tylko udało się ukończyć, ale to był naprawdę prawdziwy „czelendż”. Nie czuję się celebrytką, by relacjonować każdy krok z budowy, z przeprowadzki, z układania rzeczy na nowo. Uważam się za prostego człowieka, który lubi się cieszyć z prostych rzeczy i na to co proste wokoło mnie, uwielbiam przede wszystkim zwracać uwagę, jak na przykład poranny spacer po okolicy, w której aktualnie mieszkam. Ale w tym roku, przy szalejącej inflacji – to to, że nam się to udało, jest bezdyskusyjne osiągnięciem z mojego punktu widzenia.

Nr 2
To współorganizacja pierwszej biznesowej randki, czyli Business Speed Dating w Wałczu. To na pewno nie było proste stworzyć imprezę na odpowiednim poziomie i zaangażować do tego tylu wspaniałych ludzi. Wywalę to z siebie: nie byłam pewna, czy to kliknie. Włożyłam w to dużo serca i wysiłku,  i udało się, kliknęło, i ludziom się podobało, i pytają o kolejne randki. To nie jest tak, że zaprosiliśmy znajomych, że namówiliśmy kogoś do napisania pozytywnego komentarza, ale ten wysyp zadowolenia, który się zadział „po”, był dla mnie bardzo zaskakujący i był bardzo miłą rzeczą w ubiegłym roku. Dziś, gdy patrzę wstecz, to jestem dumna z tego wydarzenia, ale jeszcze bardziej z tego, że patrzymy w przód, bo BSD.ZWA nie umarło i pomimo mojej przeprowadzki, są ludzie, którzy chcą  ze mną dalej kontynuować „biznesowe randkowanie”.
Ok przyznaję, że nie miałam energii, by zrobić randkę w zapowiadanym Szczecinku, Pile,… ale to jest super fajne, że moi kooperanci czują głód, by organizować to dalej ze mną. Nie chcę być źle zrozumiana, bo to nie jest tak, że ja czuję się w tej organizacji najlepsza. Wcale nie. Ja nawet byłam na takim etapie, że chętnie oddałam tę imprezę do zorganizowania innym, tyle że ludzie ciągle do mnie wracają i sami mówią, że powinnam to organizować, że oni wciąż czekają na BSD.ZWA. Dlatego naprawdę cieszę się, że wspólnie z Michałem i Piotrem podołaliśmy temu wyzwaniu w 2022 roku. Jest duża satysfakcja.

Nr 1
Moja jedynka to czas dla siebie 😊. Udało mi się wprowadzić jeden system zadań, zarówno dla siebie, jak i dla mnie w kontekście firmy akaom.pl, jak i dla naszej rodziny, i dzięki temu wygospodarować czas dla siebie: na spacer, na podlewanie ogrodu (to mnie uspokaja), na książkę, na rysowanie. Dzięki temu mam poczucie, że staję się lepszą żoną, mamą, przedsiębiorcą, córką, siostrą, przyjaciółką. Bo ja sama się nie frustruję tym, że czegoś nie mogę. To oczywiście nie jest tak, że ten czas dla siebie przychodzi mi łatwo. O nie – to jest walka o czas dla siebie – bo by go mieć, trzeba podjąć decyzję, np. że zarobię mniej, bo będę mniej pracować. Ale warto!

Na koniec, chcę żebyś wiedział, że wchodzę w 2023 rok z mocnym poczuciem wdzięczności. Dziękuję, że jesteś, że czytasz, że motywujesz, i że dajesz powody do dalszego starania się, aby dobrze robić tę moją robotę. Za to bardzo Ci dziękuję i życzę naprawdę NAJLEPSZEGO 2023!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *